Neohodnoceno

Grelinette / Broadfork / široké vidle

Grelinette, Broadfork, česky široké vidle nebo tako U-vidle, to jsou všechno názvy pro velkého zahradního pomocníka, který dokáže perfektně a především bez velké námahy výrazně vylepšit provzdušnění a odvodnění půdy.

Můžeme doručit do:
2.8.2024
Na objednávku
Kód: 9114
Značka: DeWit
4 738 Kč
Kategorie: Rýče
Záruka: doživotní
9114 Grelinette
Novinka Tip

Možná už jste je viděli někde na videu - "divné" široké rycí vidle s dvěma madly. Zrodili se v padesátých letech minulého století ve Francii a jmenují se po svém vynálezci André Grelinovi "La Grelinette".

 

Výhody "Grelinetky" jak jí familiárně říkáme proti klasickému rytí rýčem jsou dvojí:

1) Půdu pouze narušuje a provzdušňuje, neobrací naruby, její ekosystém tak zůstává zachovaný. Proto jsou velmi oblíbené v rámci permakulturního zahradničení.

2) Výrazně šetří vaše záda. Půdu s ní nezvedáte jako s rýčem a proto je práce s ní daleko jednodušší a lehčí (což neznamená, že než s ní nepřeryjete celý záhon, tak se u toho nezapotíte).

 

Grelinette od DeWittu je vyrobená celá z oceli, takže nehrozí zlomené rukojeti a zároveň je komplet pozinkovaná, což zas zabezpečuje její dlouhou životnost. Má pět různě dlouhých ostří a široký a pohodlný nášlap. 

 

Ač je celá z vysocekvalitní bórové oceli, váží pouhých 1,2 kg. Celkové rozměry jsou 105 cm x 35 cm x 19 cm.

DeWit je nizozemská společnost vyrábějící ruční zahradní nářadí pro hobby zahradníky i profesionály. Historie značky sahá až do roku 1898 a dodnes se veškeré nářadí vyrábí v malé rodinné továrně na severu země. DeWit se vyznačuje velmi precizním zpracováním, vysokou kvalitou použitých materiálů (švédská ocel a evropské jasanové dřevo) a řemeslným přístupem k výrobě. 

V nabídce najdete několik opravdu ikonických výrobků, třeba nezničitelnou lopatku v provedení Welldone určenou do extrémních podmínek.