1 hodnocení

Polyversum Biogarden 5g

"Chytrá houba", která chrání rostliny před houbovými chorobami a plísněmi. Polyversum je přípravek registrovaný pro použití v ekologickém zemědělství.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 9000
125 Kč

Polyversum je oblíbený přípravek především jako prevence a léčba počínajících plísní a houbových onemocnění na rostlinách.

Obsahuje mikroparazity Pythium oligandrum, kteří napadají houbová onemocnění a plísně, v jednoduchém pojetí je požírá a tím rostliny léčí. 

Aplikovat lze od fáze semínek až po rostliny napadené plísní (velmi oblíbené je použití na plíseň na rajčatech a plíseň na okurkách), v symbióze s kořenovým systémem rostlin zvyšuje přirozenou odolnost vůči houbovým chorobám nadzemních částí. 

Polyversum je registrované pro použití v ekologickém zemědělství a na jeho použití se nevztahuje žádná ochranná lhůta. Rostliny jím není možné předávkovat a je bezpečné pro lidi i zvířata.

V zahrádkách se nejčastěji používá na prevenci a léčbu padlí dýňovitých rostlin, plíseň šedou, plíseň bramborovou a sklerotiniovou hnilobu

Funguje na:

  • Alternaria spp.
  • Botrytis cinerea
  • Fusarium spp.
  • Gaeumannomyces graminis
  • Phytophthora spp
  • Sclerotinia sclerotiorum
  • Verticilium spp.
  • Colletotrichum spp.

Jak použít Polyversum

Možností po použití Polyversa je celá řada:

Moření semen: promíchejte práškovou suspenzi se semínky těsně před výsevem.  Pomáhá zvyšovat přirozenou obranyschopnost rostlin a je prevencí padání klíčních rostlin.

Máčení kořenů před výsadbou: do roztoku vzniklého smícháním 1 kávové lžičky Polyversa a 2 litrů vody namočte sazenice před výsadbou. Tento proces funguje jako prevence kořenů před houbovými chorobami. Alternativně můžete roztokem prolít i plata se sazenicemi.

Postřik: roztok vzniklý smícháním 1 kávové lžičky Polyversa a 2 litrů vody aplikujte rozprašovačem na rostliny. Doporučujeme nechat roztok před aplikací alespoň půl hodiny odstát a přecedit přes plátýnko. Předejdete tak ucpání trysek v rozprašovači. Preventivně aplikujte od sazenic cca jednou měsíčně, při napadení rostlin postřik opakujte bez omezení.

 

 

 

Česká společnost, která vznikla v roce 1997, vyvinula a vyrábí přípravky obsahující mikroorganismus Pithium oligandrum vhodný jako ochrana před houbovými chorobami.