Neohodnoceno

Přírodní hnojivo na keře a stromy 200 ml

Organické hnojivo na keře, živé ploty a stromy ve formě praktických pelet, které jednoduše zapíchnete do půdy kolem rostlin.

Balení 200 ml

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: HDDA00002G2BS
Značka: Pferdeapfel
170 Kč
Kategorie: Přírodní hnojení
Záruka: 2 roky

Jde o hnojivo vyrobené z koňského hnoje ve formě praktických pelet určené především pro zelenou vyšší vegetaci, ale jeho přebytky můžete využít pro jakýkoliv jiný druh rostlin.

Jeden středně velký keř potřebuje zhruba 100 ml hnojiva, které mu vystačí na 3 měsíce. Pelety z koňského hnoje můžete použít i pro keře v nádobách.

 

Návod k použití najdete zde.

 

 

Pferdeapfel je v němčině výraz pro koňskou koblihu a přesně to je hlavní surovina pro výrobu hnojiv této značky.

Výroba hnojiva probíhá přímo na koňské farmě v rakouském Laakirchenu, ručně a za použití fotovoltaické energie tak, aby zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu. Koně se tu pasou na volných pastvinách a ročně vyprodukují kolem 100 tun koňského hnoje. 

Přestože je výsledný produkt naprosto přírodní (farma je držitelem rakouské značky kvality pro ekologické pěstování “Biologisch Gärtnern”), nemusíte se bát jakéhokoliv zápachu. S lisovanými peletkami se velmi příjemně pracuje, stačí je jednoduše zapíchnout do země, některé navíc obsahují esence levandule nebo kopřivy.