Neohodnoceno

Univerzální přírodní hnojivo Pferdeapfel 5 litrů

Univerzální organické hnojivo ve formě praktických pelet, které jednoduše zapíchnete do půdy kolem rostlin nebo zapracujete do půdy před výsevy a výsadbou.

Balení 5 litrů

Můžeme doručit do:
23.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: HDDA00002G5SBB
Značka: Pferdeapfel
703 Kč
Kategorie: Přírodní hnojení
Záruka: 2 roky

Přírodní hnojivo Pferdeapfel je organické, bez zápachu a připravené k okamžitému použití. Jde o hnojivo vyrobené z koňského hnoje ve formě praktických pelet vhodné pro jakýkoliv druh rostlin. I kdybyste nedodrželi doporučené dávkování, rostliny není možné přehnojit.

 

Při použití před výsadbou nebo výsevem rovnoměrně zaryjte do půdy nebo promíchejte se substrátem. V průběhu vegetace zapíchejte pelety do země kolem rostlin tak, aby nebyly vidět a zalijte. Hnojivo se bude postupně uvolňovat po dobu 3 měsíců, poté je nutné aplikaci zopakovat. Hnojivo nenechávejte ležet na povrchu půdy, jeho účinek by se omezil.

 

Návod k použití najdete zde.

 

Pferdeapfel je v němčině výraz pro koňskou koblihu a přesně to je hlavní surovina pro výrobu hnojiv této značky.

Výroba hnojiva probíhá přímo na koňské farmě v rakouském Laakirchenu, ručně a za použití fotovoltaické energie tak, aby zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu. Koně se tu pasou na volných pastvinách a ročně vyprodukují kolem 100 tun koňského hnoje. 

Přestože je výsledný produkt naprosto přírodní (farma je držitelem rakouské značky kvality pro ekologické pěstování “Biologisch Gärtnern”), nemusíte se bát jakéhokoliv zápachu. S lisovanými peletkami se velmi příjemně pracuje, stačí je jednoduše zapíchnout do země, některé navíc obsahují esence levandule nebo kopřivy.