Neohodnoceno

Zahradnické nůžky s nastavitelnou čepelí 20 cm STA-FOR

Robustní nastavielné nůžky s kovadlinovým řezem a zakřiveným profilem čepele. Ultralehké.

Délka: 20 cm

Materiál: tvrzená uhlíková ocel (nastavitelná a vyměnitelná) a vyměnitelný hliník & polypropylenový potah rukojeti

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 914
Značka: STA-FOR
1 201 Kč
Kategorie: Zahradní nůžky
Záruka: 2 roky
Stafor 914
Novinka

Robustní nůžky s kovadlinovým řezem a zakřiveným profilem čepele. Jsou ultralehké, s ergonomickou rukojetí, takže perfektně padnou do ruky a skvěle se s nimi pracuje.

Jde o první model s nastavitelnou čepelí: pomocí několika kroků je možné kotouč přiblížit nebo oddálit a nastavit tak nůžky na ty nejlepší stříhací podmínky. Tento proces zpřesňuje práci a zároveň prodlužuje životnost nůžek.

Čepel je vyrobena z tvrzené uhlíkové oceli, je nastavitelná a v případě potřeby vyměnitelná. Protičepel je z vyměnitelného hliníku, centrální čep z tvrzené oceli. 

 

Návod k nastavení nože:
1: Uvolněte západku a levou rukou přidržte nůžky. Poté pomocí klíče velikosti 13 mírně povolte matici.
2: Pomocí šroubováku otočte středový šroub proti směru hodinových ručiček a upravte čepel tak, aby její profil přesně odpovídal kovadlině.
3: Nakonec matici opět pevně zajistěte.
4: Možnost nastavení zářezu čepele proti kovadlině povolením nebo utažením seřizovacího šroubu.

Značka STA-FOR byla založena v roce 1975 v italském městě Maniago. Dodnes jde o malou firmu, která se drží svého původního záměru: vyrábět co nejkvalitnější nůžky a prořezávací nářadí co nejudržitelněji. 

Každý kousek, od návrhu, přes výrobu až po testování, vzniká přímo ve firmě a láska k řemeslu tu na vás vykoukne na každém rohu. Navíc, pokud se vám některá část nářadí rozbije, většinou k ní existuje náhradní díl a opravy tak zvládnete i svépomocí.

V sortimentu najdete celou řadu zahradnických nůžek, nožů pro vinaře a prořezávacích pilek a věříme, že si toto ostré nářadí z Itálie zamilujete stejně jako my.