2 hodnocení

Přírodní hnojivo na zeleninu 1000 ml

Organické hnojivo na rajčata, zeleninu a do vyvýšených záhonů s přídavkem kopřivy ve formě praktických pelet, které jednoduše zapíchnete do půdy kolem rostlin.

Balení 1000 ml / 700 g

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: HDDA00002R10BS
Značka: Pferdeapfel
372 Kč
Kategorie: Přírodní hnojení
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Jde o hnojivo vyrobené z koňského hnoje ve formě praktických pelet určené především pro plodovou zeleninu, ale jeho přebytky můžete využít pro jakýkoliv jiný druh rostlin.

Na metr čtvereční budete potřebovat zhruba 125 ml hnojiva a použít ho můžete ve volných i vyvýšených záhonech, dokonce i v květináčích a truhlících.

 

Návod k použití najdete zde.

 

Pferdeapfel je v němčině výraz pro koňskou koblihu a přesně to je hlavní surovina pro výrobu hnojiv této značky.

Výroba hnojiva probíhá přímo na koňské farmě v rakouském Laakirchenu, ručně a za použití fotovoltaické energie tak, aby zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu. Koně se tu pasou na volných pastvinách a ročně vyprodukují kolem 100 tun koňského hnoje. 

Přestože je výsledný produkt naprosto přírodní (farma je držitelem rakouské značky kvality pro ekologické pěstování “Biologisch Gärtnern”), nemusíte se bát jakéhokoliv zápachu. S lisovanými peletkami se velmi příjemně pracuje, stačí je jednoduše zapíchnout do země, některé navíc obsahují esence levandule nebo kopřivy.