1 hodnocení

Přírodní hnojivo pro pokojovky a růže 1000 ml

Organické hnojivo na pokojové rostliny, růže a orchideje s levandulí ve formě praktických pelet, které jednoduše zapíchnete do půdy kolem rostlin.

Balení 1000 ml / 700 g

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: HDDA00002L10BS
Značka: Pferdeapfel
372 Kč
Kategorie: Přírodní hnojení
Záruka: 2 roky

Jde o hnojivo vyrobené z koňského hnoje ve formě praktických pelet určené především pro pokojové rostliny, růže a orchideje, ale jeho přebytky můžete využít pro jakýkoliv jiný druh rostlin.

Na metr čtvereční budete potřebovat zhruba 125 ml hnojiva a použít ho můžete v květináčích a truhlících nebo i venkovních záhonech.

 

Návod k použití najdete zde.

 

Pferdeapfel je v němčině výraz pro koňskou koblihu a přesně to je hlavní surovina pro výrobu hnojiv této značky.

Výroba hnojiva probíhá přímo na koňské farmě v rakouském Laakirchenu, ručně a za použití fotovoltaické energie tak, aby zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu. Koně se tu pasou na volných pastvinách a ročně vyprodukují kolem 100 tun koňského hnoje. 

Přestože je výsledný produkt naprosto přírodní (farma je držitelem rakouské značky kvality pro ekologické pěstování “Biologisch Gärtnern”), nemusíte se bát jakéhokoliv zápachu. S lisovanými peletkami se velmi příjemně pracuje, stačí je jednoduše zapíchnout do země, některé navíc obsahují esence levandule nebo kopřivy.